Valsts apmaksātas analīzes — rindas kārtībā

“Centrālā laboratorija”informē, ka no 15. septembra valsts apmaksātus pakalpojumus iedzīvotāji saņems rindas kārtībā pēc iepriekšēja pieraksta pa tālruni 67334433.
Tāds lēmums pieņemts, jo jau līdz jūlija beigām laboratorija esot izmantojusi valsts atvēlēto finansējumu visam 2023. gadam.
“Līdz šim laboratorijas turpināja veikt analīzes uz sava rēķina, paļaujoties uz Veselības ministrijas un atbildīgo resoru solījumiem samaksāt. Izdevumi par analīzēm, ko veicam ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu un ko laikus vajadzētu apmaksāt no valsts budžeta, pašreiz mums jāsedz pašiem. Tomēr šī brīža ekonomiskajā situācijā vairs nevaram atļauties kreditēt valsti,” skaidro “Centrālās laboratorijas” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.
“Centrālā laboratorija” joprojām nav saņēmusi pilnu samaksu par 2022. gadā veiktām analīzēm, savukārt valsts parāds par iedzīvotājiem sniegtiem pakalpojumiem 2023. gadā sasniedz jau vairāk nekā piecus miljonus eiro. Pieprasījums pēc laboratoriju pakalpojumiem šogad ļoti pieaudzis gan pandēmijas seku, gan sabiedrības novecošanās dēļ. Liels darba apjoms laboratorijās saglabājās arī vasarā, kad parasti cilvēki slimo retāk.
Tā kā finansējums 2023. gadā piešķirts nepietiekami, valsts apmaksātiem pakalpojumiem nauda beidzas katra mēneša 10. — 15. datumā. Lai neveicinātu kvotas pārstrādi, “Centrālā laboratorija” veido gaidīšanas rindu un pieņems pacientus tikai valsts apmaksātas kvotas ietvaros. Pēc jaunās kārtības pacientiem ar valsts nosūtījumu būs jāgaida rindā, pakalpojumu saņemšanas laiks būs atšķirīgs, un tas noteikti varētu arī ietekmēt daudzu pacientu tālāko ārstēšanās gaitu.

Maksas pakalpojumu pieejamība nav ierobežota.