Vakcinējam pret Covid-19 ar pielāgotām vakcīnām

Saldus medicīnas centrā pieejamas pielāgotās vakcīnas pret Covid-19. Tās ir oriģinālo vakcīnu “Comirnaty” un “Spikevax” izmainītas versijas, kuras paredzētas aizsardzībai gan pret Latvijā izplatīto omikrona apakšpaveidu BA.1, gan pret oriģinālo Covid-19 vīrusu.
Saldus medicīnas centrā pagaidām vakcinācija pret Covid-19 notiek reizi divās nedēļās, nākamā  — 23. septembrī. Klientiem jāpiesakās pa tālruni 63811811. Ja interese par potēšanos palielināsies, vakcinācijas kabinets strādās biežāk.
Nacionālais veselības dienests uzsver, ka balstvakcinācija nodrošina papildu aizsardzību pret vīrusu un līdz minimumam samazina smagas slimības, hospitalizācijas un nāves risku.
Balstvakcīna ieteicama ikvienam, bet jo īpaši — cilvēkiem ar zemu imunitāti un hroniskām slimībām, senioriem no 65 gadu vecuma, sociālo aprūpes centru iemītniekiem un darbiniekiem, veselības aprūpes darbiniekiem, topošajām māmiņām.
Ar pielāgoto vakcīnu seniori un cilvēki ar nomāktu imūnsistēmu var potēties 3 mēnešus pēc oriģinālās vakcīnas saņemšanas, pārējie — ja pēc pēdējās potes pagājuši vismaz 6 mēneši. Ja pārslimots Covid-19, jāpaiet vismaz mēnesim līdz vakcinācijai ar pielāgoto vakcīnu.
Ja iepriekš klients saņēmis vismaz vienu Covid-19 vakcīnu, pietiek ar vienu pielāgotās vakcīnas devu. Ja iepriekš nav potējies, ieteicamas divas devas vēlamā efekta sasniegšanai. Pārslimošana netiek pielīdzināta vakcīnas devai.