Pret sāpēm — triecienviļņa terapija

Rehabilitācijas nodaļā pieejama triecienviļņa terapija — efektīva fizioterapijas metode skeletomuskulāru problēmu risināšanai.
Iepazīšanās cena  — 15 eiro. Svarīgi — uz procedūru jānāk ar rehabilitologa vai traumatologa nosūtījumu!
“Triecienviļņa terapiju plaši izmanto traumatoloģijā, ortopēdijā, rehabilitācijā, sporta medicīnā,” stāsta Saldus medicīnas centra galvenā ārste JEĻENA MJASŅIKOVA. “Triecienviļņi veicina daudzus svarīgus, veselībai labvēlīgus procesus — palielina šūnu caurlaidību, paplašina asinsvadus un stimulē jaunu asinsvadu veidošanos, uzlabo vielmaiņu, noārda uzkaļķojumu, mazina tūsku, sāpes un iekaisumu un rada labvēlīgu vidi kaulu un cīpslu dzīšanai.”
Triecienviļņa impulsu rada ļoti īsas samērā lielas intensitātes mehāniskas svārstības iekārtas uzgalī jeb aplikatorā, ko virza pa ārstējamo ķermeņa daļu. Pirms tam uz ādas uzklāj želeju, kas vada ultraskaņu, tā kalpo par triecienviļņu kontakta vidi.
Šo terapiju visbiežāk nozīmē tad, ja masāžas vai citas saudzīgākas fizikālās procedūras nedod pietiekamu efektu. Tā nav tik sāpīga, lai būtu nepieciešama atsāpināšana. Tikai atsevišķās vietās ir minimāla sāpju sajūta. Procedūra rada tirpšanas un noguruma sajūtu. Vidēji nepieciešamas 3 — 6 procedūras, ko veic nedēļā reizi vai divas, bet dažām diagnozēm nepieciešams ilgāks vai intensīvāks ārstēšanas laiks.
INDIKĀCIJAS
o Iekaisusi sāpoša locītavas cīpsla pēc sastiepuma, pārslodzes;
o sāpes pēc sporta/sadzīves traumas, piemēram, tā sauktais tenisista elkonis, vai arī plaukstas, pleca locītavu traumas;
o ceļa saitītes iekaisums jeb tā sauktais lēcēja celis, bieži sastopama problēma sportistiem un dejotājiem;
o muguras sāpes;
o Ahilleja cīpslas iekaisums, pēdas saišu iekaisums, papēža radziņi;
o dažādi muskuļu savilkumi un iekaisumi, tā dēvētie trigera punkti, kas ir kakla, plecu zonā un starp lāpstiņām (nereti sastopami pacientiem, kuri daudz laika pavada pie datora), kā arī košanas muskuļu iekaisums u.c.;
o sabiezējuši rētaudi — terapija tos mīkstina;
o vīriešiem erektilā disfunkcija — uzlabo asinsriti dzimumloceklī, veido jaunus asinsvadus, uzlabo asins plūsmu u.c.;
o lielā grozītājmuskuļa sāpju sindroms;
o nedzīstoši lūzumi u.c.

TRIECIENVIĻŅU TERAPIJU NEVEIC
o virs ļaundabīgiem audzējiem;
o virs plaušām;
o grūtniecēm;
o bērniem kaulu augšanas zonās;
o galvas smadzeņu un mugurkaula reģionā;
o pacientiem ar asins recēšanas traucējumiem.
Šī terapija nav ieteicama, ja ārstējamā zonā ir bakteriāla infekcija, dati par cīpslu ieplīsumiem vai iepriekšējās sešās nedēļās problēmas zonā veikta steroīdo hormonu injekcija.