Silti paldies no daktera Ruslana

Kijivā nogādāti ortopēdiskām operācijām nepieciešami implanti, kurus par personisku un ziedojumu akcijā savāktu naudu sagādāja ukraiņu traumatologa ortopēda Ruslana Sergijenko draugi un kolēģi pēc Saldū pazīstamā daktera Kaspara Ūdra iniciatīvas. Akcijā aktīvi iesaistījās saldenieki, jo savukārt esam izjutuši ukraiņu ārsta nesavtību – viņš kopā ar dzīvesbiedri ultrasonogrāfijas speciālisti Annu Vovčenko 2019. gadā piedalījās labdarības akcijā “Dzīvo vesels!” Saldus medicīnas centrā, bez atlīdzības konsultēja sociāli mazaizsargātus pacientus un piedalījās operācijās. No Saldus Ukrainas cilvēku ārstēšanai tika ziedoti 2595 eiro.

Dārgo sūtījumu uz Kijivu aizveda latviešu uzņēmējs, ceļotājs un, pēc paša raksturojuma, piedzīvojumu meklētājs Uldis Kučerāns.

Esam saņēmuši videoierakstu no daktera Ruslana ar pateicības vārdiem:

“Labdien, mūsu dārgie draugi Latvijā! Sveiks, Kaspar! Šodien no jums saņēmām lielu palīdzību – ortopēdisku operāciju izejmateriālus. Tos izmantosim, ārstējot mūsu karavīrus un civiliedzīvotājus, kuri guvuši plecu, ceļu traumas gan ierakumos, gan patvertnēs, gan citur. Vēl nesen, pirms apmēram trim gadiem, braucām pie jums, lai piedalītos Kaspara rīkotā labdarības akcijā, bet tagad jūs palīdzat mums – par to liels paldies! Īpaši pateicīgi esam Saldus novada iedzīvotājiem, kuri ziedoja naudu, un Saldus medicīnas centram, brīnišķīgajai iestādei, kurā esam bijuši. Sūtām jums lielu pateicību!”

“Djakuju” ukrainiski un “liels paldies” latviski videosveicienā saka arī daktera Sergijenko kolēģis. Viņš uzsver, ka implantu sūtījums ir liels atbalsts ievainotiem karavīriem, lai viņi varētu saņemt kvalitatīvu medicīnisko palīdzību un ātrāk atgriezties ierindā, kā arī pateicības saņēmēju pulkā piemin medicīnas preču izplatītāju Latvijā SIA “Artropulss”.