Profesionāla palīdzība jaunajiem vecākiem

Divreiz mēnesī Saldus medicīnas centrā vecākus ar mazuļiem konsultē bērnu fizioterapeite SANITA POLKA.
Viņas klienti ir paši mazākie — no dzimšanas līdz aptuveni triju gadu vecumam. Tas ir ļoti nozīmīgs laiks, jo straujas augšanas periodā var gan ielikt stiprus pamatus ķermeņa pareizai attīstībai, gan radīt iemeslu veselības problēmām nākotnē.
Kam būtu noderīga bērnu fizioterapeites vairāk nekā 20 gadu ilgā pieredze un zināšanas?
“Pirmām kārtām varu palīdzēt pašiem vecākiem, it īpaši, ja pirmais bērniņš. Vēlmē darīt vislabāk viņi mēdz aizmirst par savām ērtībām un veselību. Bērna aprūpe rada lielu fizisku slodzi, tāpēc ļoti noderīgi zināt, kā viņu pareizi cilāt, nomierināt, likt uz atraudziņas atgrūšanu, kā iekārtot telpu ap viņu, lai paši neiedzīvotos muguras sāpēs,” stāsta Sanita Polka.
“Otrkārt, nepieciešams sekot līdzi mazuļa fiziskajai attīstībai — vai viņš dara to, kas attiecīgajā vecumā būtu jādara, piemēram, notur galviņu vai atver dūrītes, vai papildina savas prasmes ar jaunām kustībām. Ja ir novirzes no attīstības grafika vai bērns kaut ko dara īpatnējā veidā, būtu laikus jākonsultējas ar speciālistu, jo visbiežāk ar vienkāršiem paņēmieniem iekavēšanos var novērst.
Treškārt, jāieklausās bērnu ārsta teiktajā. Ja viņš iesaka fizioterapeitu, padomu nedrīkst atstāt bez ievērības. Ir pazīmes, ko var pamanīt tikai speciālists, lai gan vecākiem šķiet — viss kārtībā.”
Fizioterapeite piemin vēl kādu svarīgu bērna attīstības posmu — kad viņš sāk slieties vertikāli un mācās staigāt. “Jāpievērš uzmanība, ja bērns negrib nostāties uz pilnas pēdas, slejas uz pirkstgaliem, liek pēdiņas uz iekšu vai āru. Ar īstajiem vingrinājumiem to visu var labot, bet ignorējot bērnam var veidoties nepareiza stāja, kas nākotnē draud ar mugurkaula deformāciju un tās sekām,” viņa skaidro.
Lai vecākiem būtu pieejami padomi, Sanita Polka izveidojusi mājaslapu www.fsp.lv, tajā ir ieteikumi, mazuļa attīstības posmu raksturojums un citas noderīgas zināšanas.
Pieteikties konsultācijai pie bērnu fizioterapeites var pa tālruni 26544105.