Piedāvā arī neierastas metodes

Saldus medicīnas centra rehabilitācijas nodaļas komandu papildinājis fizioterapeits Ojārs Brokāns.
Viņš pirms diviem gadiem ieguvis bakalaura grādu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, bet patlaban raksta maģistra darbu. Ojārs ir brocenieks, līdz šim strādājis Vaivaru rehabilitācijas centrā. “Studiju laikā apmeklēju Saldus medicīnas centru, lai pieredzējušu fizioterapeitu vadībā labāk iepazītu šo jomu. Man te patika; nodomāju, ka kādreiz gribētu atgriezties,” atceras fizioterapeits. Degvielas cenu kāpums veicināja ātrāku lēmuma pieņemšanu.

Maģistra darbu viņš raksta par mentālā noguruma ietekmi uz hokeja spēlētāju amatieru sportisko veikumu. “Darbs ir par to, vai ar elpošanu iespējams pārvarēt ikdienas mentālo nogurumu un uzlabot sniegumu,” Ojārs paskaidro. “Pierādīts, ka nogurumā pieļaujam vairāk kļūdu gan sportā, gan darbā un ikdienas situācijās. Visātrākā metode, kā to novērst, ir elpošana. Trīs četras minūtes vadītas elpošanas samazina mentālo nogurumu par 10 — 15 procentiem.” Fizioterapeits  piebilst, ka jebkura sporta fizioterapijas metode noder arī cilvēkiem, kuri nesporto, piemēram, roku muskuļu masas audzēšana, spēka veicināšana vajadzīga arī pacientam pēc rokas lūzuma.
Viņš spēj palīdzēt plašam pacientu lokam, sākot ar cilvēkiem pēc visdažādākajām traumām vai slimībām, beidzot ar bērniem, kam jāuzlabo stāja. Ojārs priecīgs par cilvēkiem, kuri vēršas profilakses pēc, piemēram, sēdoša darba darītāji vēlas prasmīgi saglabāt ķermeņa vingrumu un tādējādi uzlabot pašsajūtu. Fizioterapeitu interesē mūsdienīgas rehabilitācijas metodes, kuras Latvijā tikai nupat kļūst pazīstamas, — fascijas mobilizācijas tehnikas, diafragmas mobilizēšana, mīksto audu tehnikas, manuālās terapijas elementi… “Varu pacientiem piedāvāt, iespējams, līdz šim nepazīstamus rehabilitācijas veidus,” viņš apstiprina. “Taču vienmēr par jaunumu izstāstu un pamatoju, kādēļ to uzskatu par noderīgu. Pacients var izlemt, piekrist vai nē.”