Norādiet E-veselībā savu kontaktinformāciju un kontaktpersonu

Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus norādīt savu kontaktinformāciju valsts E-veselības sistēmā vai pārliecināties, ka iepriekš norādītais tālruņa numurs un e-pasta adrese ir aktuāli.

Ja šī informācija ir pieejama, veselības nozares valsts pārvaldes iestādes var nosūtīt iedzīvotājiem informāciju par valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem, profilaksi u.c. Kontaktinformācija svarīga arī saziņai ar ģimenes ārsta praksi, lai pa telefonu sazinātos ar pacientu. Piemēram, ja steidzami jāinformē par laboratorisko pārbaužu rezultātiem, aicinātu uz vakcināciju u.c. gadījumos.

Tikpat svarīgi E-veselības sistēmā norādīt vai atjaunot arī informāciju par savu kontaktpersonu (dzīvesbiedru, kādu no vecākiem, bērnu vai citu), ar kuru ārstniecības personas var sazināties neatliekamā gadījumā – ja cilvēks nokļuvis slimnīcā ar zaudētām saziņas spējām, atmiņas zudumu, atrodas traucētas apziņas vai bezsamaņas stāvoklī. Ja mediķi var ātri sazināties ar pacienta tuviniekiem, viņi var noskaidrot par hroniskām slimībām, alerģijām, lietotiem medikamentiem – šie fakti palīdz izvēlēties optimālas ārstēšanas metodes. Un, protams, tuvinieki zina, kur palicis šis cilvēks un kas ar viņu notiek.

Lai E-veselības sistēmā norādītu savu kontaktinformāciju, jāautentificējas portālā www.eveseliba.lv ar kādu no drošas elektroniskās identifikācijas līdzekļiem – caur internetbanku, ar elektroniskās identifikācijas karti (eID), drošu elektronisko parakstu (eParaksts) vai eParaksts mobile. Pēc tam jāizvēlas sadaļa “Kontaktinformācija”, kurā var norādīt vai pārbaudīt savu tālruņa numuru un e-pasta adresi. Kontaktpersonas informācija jānorāda sadaļā “Kontaktpersonas”.

Ja iedzīvotājs neizmanto internetu, savu kontaktinformāciju un informāciju par kontaktpersonu vizītes laikā var lūgt norādīt ģimenes ārstam vai citam ģimenes ārsta prakses darbiniekam, kuram ir piekļuve valsts E-veselības sistēmai.

Atbildes uz jautājumiem par datu ievadi var saņemt, vēršoties E-veselības lietotāju Atbalsta dienestā, tālr. iedzīvotājiem 67803300; tālr. ārstniecības personām un ārstniecības atbalsta personām 67803301, darba laiks – katru dienu no plkst. 8 līdz 20.

Informācija – Nacionālais veselības dienests