Nestreikosim, bet atbalstām prasības

Saldus medicīnas centra arodbiedrība nolēmusi 27. un 28. septembrī izsludināto mediķu streiku atbalstīt morāli – ārsti un citi medicīnas darbinieki Saldū strādās kā parasti, taču pievienojas streikotāju prasībām par medicīnas situācijas normalizēšanu valstī gan finansiāli, gan organizatoriski.

“Slimnīca nevar pārtraukt darbu kā skola,” skaidro arodbiedrības vadītāja Sandra Priedīte. “Mūsu aprūpes nodaļa ir pilna pacientiem, kam nepieciešama ārstēšana un rūpes; poliklīnikā vēršas cilvēki ar veselības probēmām, daudzi nedēļām ilgi gaidījuši ārsta konsultāciju vai izmeklējumu. Mēs nevaram pamest savas darbavietas! Šī ir kārtējā reize, kad savu pienākumu novērtējam augstāk par savām interesēm. Turklāt – ko var gaidīt no aizejošas valdības, kura līdz šim nav izpildījusi mediķiem dotus solījumus?”

Taču ceram, ka ar visas sabiedrības atbalstu nonāksim pie tādiem likumdevējiem un valdības, kas novērsīs mediķu izdegšanu, braukājot no vienas darbavietas uz citu, lai varētu nopelnīt iztiku; kas turēs priekšvēlēšanu solījumus un veselības aprūpes nozarē līdzsvaros mediķu un valsts atbildību.