Neauglību ārstēt varēs arī Saldū

Reproduktoloģe JŪLIJA TARASOVA Saldū konsultēs pārus ar neauglības problēmām. Viņa pārstāv neauglības ārstēšanas un reproduktīvās ģenētikas klīniku “iVF Riga”, vienu no vadošajām reproduktīvās medicīnas iestādēm Latvijā ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi un aizvien augstākiem darba rezultātiem, kas nozīmē – aizvien vairāk laimīgu ģimeņu ar bērniem.

Saldus un Daugavpils ir pirmās pilsētas ārpus Rīgas, kur “iVF Riga” dosies regulāros izbraukumos un pieņems pacientus. Klīnika iznomājusi telpu Saldus medicīnas centrā, un speciālisti šurp brauks atbilstoši pacientu interesei par pakalpojumu. “Zinām, ka nereti tālu no galvaspilsētas dzīvojoši cilvēki atliek vizīti pie speciālista vai pat atsakās no tās, jo ir grūti vai pat neiespējami izbraukāt,” stāsta Dr. med. Violeta Fodina – “iVF Riga Holding” vadītāja, medicīnas zinātņu doktore (PhD), reproduktoloģe, ginekoloģe-dzemdību speciāliste. “Tāpēc izvēlējāmies Saldu – Kurzemes viducī, ar labu satiksmi ar citām reģiona pilsētām. Ceram sagaidīt ikvienu kurzemnieku, kam nepieciešama mūsu palīdzība!”

Kam būtu noderīga reproduktologa palīdzība? “Ja pārim pēc gada kopdzīves, neizvairoties no grūtniecības, nav pieteicies bērniņš, ir nopietns pamats vērsties pie ārsta,” skaidro D. med. Fodina. “Turklāt jānāk abiem, jo reproduktīvās veselības traucējumi vienlīdz bieži atklājas kā vīriešiem, tā sievietēm. Svarīgi, lai palīdzību saņemtu iespējami drīz pēc problēmas identificēšanas, jo ar gadiem, organismam mainoties, iespējas tikt pie bērniņa no savām dzimumšūnām diemžēl mazinās.

Reproduktologa palīdzība noder arī pāriem, kuri baidās kļūt par vecākiem, jo sievietes vai vīrieša ģimenē ir ģenētiskas saslimšanas un pastāv risks, ka mazulis tās mantos. Ģenētiskajos testos var noteikt slimības pārmantošanas risku un objektīvi to izvērtēt. Iespējams, ka nav pamata bažām. “iVF Riga” klīnikā var vērsties arī klienti, kuri raizējas par pārmantotu onkoloģisko slimību risku, – ģenētiskais tests kliedēs neziņu, kas brīžiem nomoka vairāk nekā ne īpaši laba konkrētība.”

Vizītei pie reproduktologa nav speciāli jāgatavojas; ja pēdējo trīs mēnešu laikā notikuši kādi reproduktīvās sistēmas izmeklējumi, tad var paņemt līdzi rezultātus, tomēr visbiežāk problēmas cēloņa meklēšana sākas no baltas lapas. Ērti, ka Saldus medicīnas centra ēkā strādā “iVF Riga” sadarbības partnere “Centrālā laboratorija”, – tur pieņem analīzes arī ģenētiskajam testam.

Reproduktologa konsultācijai Saldū jāpiesakās pie “iVF Riga” pacientu koordinatores Jeļenas Silkalnas darba dienās pa tālruni 26591605. Viņai var arī uzdot jautājumus, ja tie radušies.