Magnētiskā rezonanse — no aprīļa vidus

SIA “Vizuālā diagnostika” vadītāja EVIJA MIRZOJANA — par magnētiskās rezonanses pakalpojuma sniegšanu Saldus medicīnas centrā.
“Plānojam, ka līdz 10. martam beigsies remontdarbi. Nedēļas paies kabineta testēšanai, sertificēšanai atbilstoši starptautiskiem kvalitātes vadības standartiem, iekšējam auditam, kā arī Veselības inspekcijas atzinumam par jaunu Vizuālās diagnostikas pakalpojumu Saldū. Līdztekus marta beigās Siemens Healthineers speciālisti darbam ar magnētiskās rezonanses iekārtu apmācīs radiologa asistentes, kuras strādā Vizuālās diagnostikas struktūrvienībā Saldū. Manuprāt, pēc Lieldienām, tas ir, aprīļa otrajā dekādē varēsim sākt klientu apkalpošanu.”
Vai uz izmeklējumiem jau var pieteikties?
“Pieteikšanos izsludināsim marta sākumā. Klientus pieteikšanās secībā reģistrēs Vizuālās diagnostikas Saldus filiāles Radioloģijas nodaļa reģistratūrā, tālrunis 63821100 vai 26339991. Kad būs zināms datums, no kura magnētiskās rezonanses izmeklējums būs pieejams, reģistratores ar visiem sazināsies un vienosies par konkrētu izmeklējuma laiku..”
Vai būs iespēja veikt diagnostiku par valsts finansējumu?
“Diemžēl tuvākajā laikā noteikti nē, jo pakalpojums ir jauns un Nacionālais veselības dienests tam nav iedalījis kvotas. Cena par izmeklējumu būs tāda pati kā citās Vizuālās diagnostikas struktūrvienībās — 150 eiro, taču pirmos trīs mēnešus klientiem Saldū piedāvāsim iepazīšanās cenu — 125 eiro par izmeklējumu bez kontrastvielas; par to un bolus injektora izmantošanu gan maksu samazināt nevaram.
Uz izmeklējumu būs nepieciešams speciālista nosūtījums. Ja paredzēts izmantot kontrastvielu, klienta drošības nolūkos vajadzīgas arī asins analīzes — urea, kreatinīns un, vēlams, GFĀ. Tās jāveic, lai izvairītos no anafilaktiskā šoka reakcijas veselības stāvokļa vai alerģijas dēļ.
Klienti nereti interesējas par iespējām ar magnētiskās rezonanses metodi izmeklēt bērnus. Vizuālā diagnostika šādu pakalpojumu pacientiem līdz astoņu gadu vecumam piedāvā divās struktūrvienībās Rīgā — Mārupes ielā 1 un Grebenščikova ielā 1. Vecuma ierobežojumu galvenokārt nosaka bērna spēja nekustīgi gulēt izmeklējuma laikā. Maziem bērniem magnētisko rezonansi narkozē veic Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā.”
Kādi ārsti sniegs slēdzienu par magnētiskās rezonanses izmeklējumu?
“Saldum būs izcila speciālistu komanda! Neiroradioloģisko izmeklējumu slēdzienus gatavos dakteres Līga Jaunozoliņa un Madara Mikijanska. Muskuloskeletālos izmeklējumus aprakstīs dakteres Ilze Cīrule-Liseka un Laura Muižniece. Savukārt vēdera dobuma izmeklējumus — nozares korifejs Andris Laganovskis, viņš mācījis lielu daļu šīs jomas radiologu. Vizuālās diagnostikas priekšrocība ir Latvijas vadošo radiologu komanda, viņi specializējas konkrētā orgānu sistēmā un sarežģītākās situācijās konsultējas cits ar citu, tādējādi klientiem nodrošinot maksimāli precīzus slēdzienus.”
Vai magnētiskās rezonanses iekārtas atšķiras cita no citas? Kāda ir Saldus iekārta?
“Šādu Siemens Altea iekārtu pirms diviem gadiem uzstādījām Daugavpilī. Atsauksmes par izmeklējumu kvalitāti ir ļoti labas; protams, pateicoties arī ārstu darbam. Magnētiskās rezonanses iekārta Saldū ir jaunāka, attiecīgi — modernāka, jo radioloģijas tehnoloģijas nepārtraukti attīstās. Tajā integrētas vairākas inovatīvas programmas, tostarp mākslīgais intelekts, kas ļauj nodrošināt visaugstāko izmeklējumu kvalitāti un komfortu pacientam.
Vizuālajai diagnostikai Kurzemē ir struktūrvienības Saldū, Kuldīgā, Liepājā un Aizputē, bet magnētiskās rezonanses izmeklējumi šobrīd pieejami Kuldīgā un Liepājā. Esam priecīgi un gandarīti, ka pavisam drīz šī veselības aprūpē nozīmīgā diagnostikas metode līdz ar kompetentu ārstu slēdzieniem būs nodrošināta arī Saldū.”
Vairāk informācijas par radioloģisko izmeklējumu piedāvājumu — www.vizualadiagnostika.lv