Kādu palīdzību var saņemt traumpunktā?

Tā kā Latvijā ir dažādu līmeņu slimnīcas ar atšķirīgu pakalpojumu klāstu, Nacionālais veselības dienests (NVD) steidzamās palīdzības punktu jeb ikdienā tā dēvēto traumpunktu definējis diezgan vispārināti: “Steidzamās medicīniskās palīdzības punktos veselības aprūpes pakalpojumus sniedz pacientiem, kuriem ir trauma, pēkšņa saslimšana vai hroniskas slimības saasināšanās, kas prasa steidzamu ārstniecības personu iejaukšanos, un nepieciešamā palīdzība pārsniedz primārās veselības aprūpes ārsta kompetenci.
Steidzamās medicīniskās palīdzības punktos veselības aprūpes pakalpojumus sniedz vismaz viens ārsts ar vienu māsu vai ārsta palīgu.
Ja pacienta atrašanās vietas tuvumā nav steidzamās medicīniskās palīdzības punkta, iespējams vērsties slimnīcas uzņemšanas nodaļā, kurā sniedz atbilstošos pakalpojumus.”
Saldus medicīnas centra steidzamās medicīniskās palīdzības punktā pieejamos pakalpojumus raksturo galvenā ārste Jeļena Mjasņikova: “Lielākoties pie mums vēršas klienti ar nelielām sadzīves traumām — brūcēm, sasitumiem, kukaiņu kodumiem u.c. —, kā arī ar citām veselības problēmām, kuru smagumu var izvērtēt dežurējošais ārsts bez iepriekšējiem izmeklējumiem, jo diagnostika Saldus medicīnas centrā ārpus darba laika nav pieejama. Ja nespējam kvalificēti palīdzēt, iesakām pacientiem vērsties augstāka līmeņa — neatliekamās palīdzības slimnīcā (Saldum tuvākās ir Kuldīgā un Dobelē) ar savu transportu vai vajadzības gadījumā izsaucam Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.
Spējam sniegt ierobežotu palīdzību bērniem, īpaši — mazuļiem, jo Saldus medicīnas centrā nav dežurējoša pediatra. Tuvākais — Kuldīgas slimnīcā vai Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Rīgā, Vienības gatvē.
Iesaku pacientiem šaubu gadījumā pirms vēršanās steidzamās medicīniskās palīdzības punktā sazvanīt vai nu savu ģimenes ārstu, vai ārpus viņa darba laika — Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, numurs 66016001, ar speciālistu pārrunāt savu problēmu un rīkoties pēc viņa ieteikuma — vērsties steidzamās medicīniskās palīdzības punktā, braukt uz neatliekamās palīdzības slimnīcu, izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību vai ārstēties mājās.”
Saldus medicīnas centra steidzamās medicīniskās palīdzības punkts strādā darbdienās no pulksten 16 — 8, brīvdienās un svētku dienās — visu diennakti. Tālrunis 63881055.