Funkcionālā magnētiskā stimulācija – efektīva ārstēšana

Saldus medicīnas centrs piedāvā pacientiem procedūras ar jauniegādātu funkcionālās magnētiskās stimulācijas (FMS) aparātu. Šī metode palīdz daudzu neiroloģisku, muskuļu vai balsta sistēmas saslimšanu gadījumos.

Vienkāršots skaidrojums:  FMS procedūras laikā (20 minūtes) problemātiskā ķermeņa daļa tiek pakļauta spēcīgam, mainīgam magnētiskajam laukam, kas rosina nervu sistēmu kustināt noteiktas muskuļu grupas. Process ir vienkāršs, nesāpīgs, nav nepieciešams speciāli sagatavoties un nevajag pat novilkt drēbes, jo magnētiskos impulsus tās neaizkavē.

FMS procedūras ir divu veidu. Pirmkārt, manuālā, kad speciālists aparāta manipulatoru tur uz konkrētas pacienta ķermeņa daļas vai virza pa to. Šādi ar magnētisko impulsu palīdzību pacientiem vieglāk atbrīvoties no sāpēm un atgūt locekļu spēku pēc traumām, operācijām, imobilizācijas, kā arī efektīvi ārstēt akūtas un hroniskas kaulu locītavu slimības un neiropātijas, kakla radiokulopātiju, atrozes, artrītus, akūtas un hroniskas muguras sāpes un talmīdzīgas problēmas. Magnētiskā lauka iedarbība uz apkārtējiem audiem veicina grūti dzīstošu brūču dziedēšanu.

Otrs procedūru veids ir, pacientam sēžot speciālā krēslā, kurā magnētiskais lauks pēc speciālas programmas rada iegurņa lejasdaļas muskulatūras kontrakcijas. Šādā veidā ļoti veiksmīgi ārstē urīna nesaturēšanu, turklāt pacientes, vadoties pēc savām izjūtām, iemācās pareizi pildīt Kegela vingrinājumus (par urīna saturēšanu atbildīgo muskuļu vingrinājumus) un spēj tos veikt patstāvīgi. Tādējādi tepat Saldū vienāršā procedūrā sievietes var risināt delikātu problēmu, kas daudzām diezgan pamatīgi traucē pilnvērtīgai dzīvei!

“Magnētiskais krēsls” nodrošina efektīvu rehabilitāciju pēc uroģenitālām operācijām un dzemdībām, novērš vaginālā atslābuma sindromu, mazina erekcijas disfunkciju vīriešiem, kā arī mazina sāpes muguras lejasdaļā, krustos.

Optimālais rehabilitācijas kurss – 16 reižu, bet uzlabošanos parasti jūt jau pēc dažām procedūrām.

Pirms pieteikties FMS procedūrām, pacientiem vēlams konsultēties ar ģimenes ārstu vai rehabilitologu, jo ir arī kontrindikācijas. Piemēram, funkcionālā magnētiskā stimulācija nav piemērota grūtniecēm, onkoloģijas slimniekiem, pacientiem ar kardiostimulatoru vai citu elektroniskas sistēmas ierīci, kā arī vēl dažos specifiskos gadījumos.