“Dzīvo vesels!” Lutriņos

Saldus medicīnas centra un traumatologa ortopēda Kaspara Ūdra rīkota labdarības akcija “Dzīvo vesels!” šoreiz notika sociālās aprūpes centrā “Ābeles”.
Tajā dzīvo 48 klienti — seniori un cilvēki ar nopietnām veselības problēmām, viņus augu diennakti aprūpē 27 darbinieki. Traumatologs ortopēds Kaspars Ūdris un viņa kolēģis un skolotājs Viktors Jermolajevs no Klaipēdas slimnīcas bez maksas konsultēja visus, kam ir sūdzības par sāpēm locītavās, muguras sāpēm, locekļu nekustīgumu un citām, kuras traumatologu ortopēdu kompetencē. Izrakstīja medikamentus, ieteica vingrojumus, injicēja pretsāpju un pretiekaisuma zāles, kā arī vajadzības gadījumā izrakstīja nosūtījumu uz citiem izmeklējumiem. Dakteris Jermolajevs nodrošināja pacientu tūlītēju izmeklēšanu ar ultrasonoskopu.
Tikmēr fizioterapeiti Madara Dzalbe-Ķenava un Ojārs Brokāns izvingrojās kopā ar ikvienu klientu, ieteica piemērotākos vingrojumus kustīguma saglabāšanai un, ja iespējams, arī paplašināšanai. “Spēks rodas tikai kustībā!” Madara atkārtoja. Fizioterapeitu ieteikumus pierakstīja “Ābeļu” sociālā rehabilitētāja Dita Beiere, viņa tos ņems vērā, turpmāk vadot fiziskās nodarbības. Speciālisti arī uzaicināja uz kopīgu vingrošanu sociālās aprūpes centra darbiniekus, kuri ikdienā ceļ, veļ pacientus, palīdz viņiem piecelties, pārvietoties. Pārrunāja, kā darīt smago darbu, iespējami mazāk kaitējot sev, un iemācīja vienkāršus enerģijas atjaunošanas un relaksācijas vingrojumus.
Pēc spraigas darbdienas ārsti bija gandarīti. Dakteris Ūdris uzsvēra, ka labdarībā ne tikai dod, bet arī saņem — pacientu pateicību, prieku, cerību uz veselības uzlabošanos. Bet dakteris Jermolajevs piebilda, ka braucieni uz Latviju, lai piedalītos drauga un kolēģa rīkotajās labdarības akcijās, ir vērtīgs atgādinājums par to, cik dažādi ir pacienti un ka tie, kuri vēršas pie ārsta viņa kabinetā, nebūt nav vienīgie, kam nepieciešama palīdzība.
Kaspara Ūdra iniciēta labdarības akcija “Dzīvo vesels!” Saldus novadā notiek ceturto reizi. Tajā mediķi bez maksas konsultē un pēc iespējas palīdz senioriem un cilvēkiem ar invaliditāti. Finansiālu atbalstu sniedz Saldus novada pašvaldība un brīvprātīgi ziedotāji.
Attēlā: Saldus medicīnas centra izpilddirektors Aleksandrs Gluškovs, traumatologs ortopēds Kaspars Ūdris, sociālās aprūpes centra “Ābeles” vadītāja Sarmīte Kušniruka, traumatologs ortopēds Viktors Jermolajevs, Saldus medicīnas centra galvenā māsa Daiga Grinšpona.