Būs plašāka un precīzāka diagnostika

Saldus medicīnas centra sadarbības partnere SIA “Vizuālā diagnostika” patlaban modernizē jau esošās radioloģiskās diagnostikas iekārtas, bet pacientiem lielākais jaunums – gatavojas jaunas aparatūras, magnētiskās rezonanses, uzstādīšanai.

Par investīcijām Saldū stāsta SIA “VC4” valdes priekšsēdētājs MĀRIS RĒVALDS:

“Kurzemē ir vairākas SIA “Vizuālā diagnostika” struktūrvienības, kas integrētas vietējās veselības aprūpes iestādēs, tajā skaitā Saldū. Gandarījums, ka pacientiem arī šeit būs pieejami izmeklējumi ar magnētisko rezonansi, turklāt – ar jaunu, modernu augstas izšķirtspējas aparatūru, kas ievērojami paaugstina precīzas diagnostikas iespēju. Līdztekus tehnoloģiskiem uzlabojumiem magnētiskās rezonanses aparāts Saldū būs arī ar plašāku atvērumu, tātad piemērots liela auguma cilvēkiem un ērtāks tiem pacientiem, kuri jūtas slikti šaurā vidē. Jāatgādina, ka atšķirībā no datortomogrāfijas un rentgena magnētiskās rezonanses izmeklējumi ir veselībai pilnīgi nekaitīgi!

Magnētiskās rezonanses izmeklējuma nodrošināšana nenozīmē tikai aparatūras iegādi un uzstādīšanu, bet arī telpas speciālu aprīkošanu, lai to neietekmētu ārējais elektromagnētiskais lauks.

Specializēta būvkomānija telpas sienas noklāj ar metāla režģi, bet, protams, pēc darbu pabeigšanas un kosmētiskā remonta nevienam neradīsies aizdomas, ka viņš ienācis metāla būrī. Kopējās investīcijas jaunā pakalpojuma nodrošināšanai lēšamas ap miljonu eiro.

Vēl, runājot par diagnostikas pakalpojumu uzlabošanu Saldū, gribu pieminēt mammogrāfa digitalizāciju. Līdz šim izmeklējumos izmanto digitālu plašu sistēmu, bet pēc modernizācijas – augstas izšķirtspējas digitālus detektorus. Rezultātā jebkādas nevēlamas izmaiņas krūtīs varēs diagnosticēt ļoti agrīnā stadijā. Galvenais, lai sievietes aktīvi izmantotu šo aparatūru savas veselības pārbaudei, tajā skaitā – valsts apmaksātā skrīninga programmā. Uzņēmējs būdams, atklāšu, ka “Vizuālā diagnostika” dalēji šos izmeklējumus subsidē, jo valsts mums nesedz to izmaksas pilnībā, taču darām to labprāt un ar misijas izjūtu.”