Jauna ultraskaņas procedūra ar tauku šķelšanas blakusefektu

Saldus medicīnas centra rehabilitācijas nodaļas piedāvājumu papildina slovēņu medicīnas iekārtu attīstītāja “Iskra Medical” zemas frekvences ultarskaņas aparatūra “Sonic Sharper”.
Procedūras darbības pamatā ir zemas frekvences ultraskaņas tehnoloģijas apvienojums ar mainīga spiediena vakuuma terapiju. Klientam jāļauj, lai apmācīts speciālists virza aplikatoru pa problemātisku ķermeņa zonu (vēders, gurni, augšstilbi, augšdelmi, dibens…). Vakuuma radīts audu ieliekums nodrošina, ka ultraskaņa iedarbojas tikai uz taukaudiem, noārdot taukaudu šūnas. Kur tās paliek? Organismā notiekošu ķīmisku reakciju rezultātā taukskābes lēnām tiek transportētas uz aknām, kur tās pārstrādā gala produktos, bet šūnu membrānu atliekas tiek izvadītas ar limfas sistēmas palīdzību. Tik sīks izskaidrojums nepieciešams, lai uzsvērtu: procedūrā tauku šūnas tiek neatgriezeniski iznīcinātas.
Procedūrai nav nepieciešams īpaši gatavoties, tā nav sāpīga, taču nerada arī labsajūtu. Vairākas minūtes tiek apstrādāti nelieli ķermeņa sektori; var nepatikt zemas frekvences ultraskaņas monotonā sīkšana, ko sadzird cilvēka auss. No skaņas var izvairīties ar ausu aizbāžņiem. Šādu procedūru ieteicams veikt ne ilgāk par stundu, ne biežāk kā reizi nedēļā. Efekts ir redzams tūlīt. Brīvprātīgajai modelei, uz kuras “Iskra Medical” iekārtu izplatītāji Saldus medicīnas centrā demonstrēja masāžas tehniku, pēc divām procedūrām vidukļa apkārtmērs samazinājās par pieciem centimetriem, bet gurnu — par deviņiem, turklāt pēc trim nedēļām tas nebija mainījies, kaut gan sieviete neievēro striktu diētu.
Saldus medicīnas centra klienti “Sonic Sharper” procedūras var apvienot ar citu “Iskra Medical” piedāvājumu — funkcionālo magnētisko stimulāciju —, lai vienlaikus ar taukaudu zaudēšanu pastiprināti darbinātu muskuļus un saglabātu ķermeņa tvirtumu. Apzinīgiem tievētājiem ļoti noder uztura speciālistes Sintijas Kalnišas konsultācija un bioimpedances izmeklējums iekšējā tauku slāņa izvērtēšanai, kā arī padomi ēšanas paradumu maiņai, lai iegūtais rezultāts saglabātos uz visiem laikiem.
“Sonic Sharper” procedūras labvēlīgā iedarbība uz organismu ir plašāka par tauku slāņa samazināšanu, pateicoties vakuummasāžas funkcijai. Skaistumkopšanas jomā šīs procedūras veiksmīgi palīdz pret celulītu, taču to iesaka arī medicīniskiem mērķiem — limfas atteces un asins cirkulācijas uzlabošanai limfedēmas (limfātiskās tūskas) gadījumā, pie noteiktām sporta traumām tūskas mazināšanai, svaigu rētu un keloīdu rētu ārstēšanai, kā arī deģeneratīvā reimatisma pacientu pašsajūtas uzlabošanai.
Procedūras var kaitēt klientiem ar kontrindikācijām ultraskaņai un vakuumam. Tās ir: grūtniecība, elektrokardiostimulators, metāliski implanti, onkoloģiskas saslimšanas, epilepsija, ādas slimības, atvērtas brūces, samazināta nieru un aizkuņģa dziedzera funkcija, smagas aknu slimības, smaga hiperlipidēmija, antikoagulantu lietošana, hemofīlija, tuberkuloze, kardiopulmonāra mazspēja, aknu, nieru mazspēja, psihiskas saslimšanas, tromboflebīts u. c.
FOTO — jaunā pakalpojuma ieviešanas komanda: Saldus medicīnas centra vadība un speciālisti, kā arī “Iskra Medical” aparatūras izplatītāji no SIA “MED Stella”.