Gaida pacientus ar “greizo īkšķi”

 

Traumatoloģe ortopēde Evita RUMBA studē doktorantūrā un savā promocijas darbā pēta pēdas īkšķa kaula deformācijas ārstēšanas metodi. Šī ir laba izdevība pacientiem ar šo diagnozi saņemt drīzu, kvalitatīvu palīdzību par valsts finansējumu, pašiem maksājot tikai pacienta līdzmaksājumu.

“Īkšķa kaula deformācija ir izplatīta problēma, kas skar ne tikai seniorus,” daktere stāsta, ka no greizā īkšķa cieš pat trīsdesmitgadnieki, lielākoties – sievietes. “Nepatīkamās pataloģijas dēļ pacientiem grūti piemeklēt apavus, viņi pērk lielāka izmēra, izgriež caurumus vai pat spēj staigāt tikai mīkstās čībās. Tas ierobežo izvēli – kad un kurp doties. Bez tam kaula deformācija maina svara izvietojumu uz pēdas, un ar laiku nepareizi sadalītas slodzes dēļ mainās stāja un gaita, rodas sāpes potītēs, ceļos, gūžās, mugurā. Vecāki cilvēki spēcīgāk izjūt nestabilitāti, palielinās kritienu risks.”

Evita Rumba pievēršas vienas konkrētas ķirurģiskas metodes izpētei greizā īkšķa ārstēšanai. Tā ir mazinvazīva – ar nelielu ārēju iegriezumu, lai pacients pēc operācijas ātrāk atlabst, un ir saudzīgāka veciem cilvēkiem, kam brūces dzīst lēnāk nekā jaunībā.

“Metodes efektivitātes noteikšanai izmantos pedobarogrāfiju – datorizētu testu, kas nosaka spiediena sadalījumu uz pēdas,” turpina traumatoloģe-ortopēde. “Mērījumu veiksim pirms un pēc operācijas, lai konstatētu, cik lielā mērā šī ķirurģiskā metode to spēj uzlabot.” Viņa uzsver, ka ikvienam pacientam tiks izvēlēta tieši viņam piemērotākā greizā īkšķa ārstēšanas metode, nevis tikai promocijas darbā pētāmā.

Pacienti, kuri vēlas ārstēt greizo īkšķi, aicināti pieteikties uz konsultāciju pie dakteres Evitas Rumbas, zvanot pirmdienās un ceturtdienās uz Saldus medicīnas centra poliklīnikas reģistratūru pa tālruni 63881562 vai uz viņas privātpraksi SIA “ERTO” pa tālruni 23991101.